Çankırı Belediyesi Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi

 

Müze varoluşunu kendi içinden doğuran ve araçlarını anlatırken yeniden kullanan bir iletişim alanı olarak tasarlanmıştır. Konusu itibariyle müzede uçsuz bucaksız anlatım kanalları kullanılmış ve oldukça geniş ve renkli bir tema oluşturulmuştur. Koleksiyoner Ferit Akalın’ın bağışladığı radyo koleksiyonu ile müze Türkiye için tematik müzeler alanında eşsiz bir niteliğe sahiptir.
Koleksiyonun bütünü restore edilmiş çalışır durumda farklı dönemlerden ve dünyanın farklı yerlerinden gelen radyolardan oluşmaktadır. Tarih boyunca iletişim ve iletişim araçları ziyaretçiye onlarca yerleştirme ile bunları deneyimleme imkanı sunmaktadır. Müze için hazırlanan filmler iletişimin tarihini Çankırı özelinde ve bilimsel teknik gelişim tarihi ile sunmaktadır.


While the Museum is narrating the story of the communication tools, it is also designed as a communication tool itself. Thanks to the vast and rich radio collection granted by Ferit Akalın, the museum is unique among its similars. In the collection, while all the objects are repaired and in-service, they are also from many different countries and many different periods. The changing ways and tools of communication are told to the visitors via installations, interactive applications and documentary and animation films.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön