Canakkalenin_Evlatlari.jpg
12/Ara/2020

Geçici sergi alanında Kale Grubu’nun hazırladığı interaktif websitesi çalışmasını temel alan bir sergi geliştirildi.

Serginin senaryo ve içerik çalışmalarının yanı sıra, Kale Grup adına Autoban Mimarlık için danışmanlık hizmeti sağlandı.


Görseller


VideoAnadoluda_Bir_Bizans_Kenti_Amorium_Sergisi.jpg
08/Ara/2020

Merkez bünyesinde hazırlanan “Anadolu’da bir Bizans Kenti; Amorium” sergisi, İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi kampüsündeki araştırma merkezi binasında ziyaretçilere sunuldu.

Serginin başka bir tasarımı ise Boğaziçi Ünıversitesi Tarsus Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi olarak işlevlendirilen eski Çırçır Fabrikası binalarında bir kez daha ziyaretçilerle buluştu.


GörsellerOyuncak_Sergisi.jpg
07/Ara/2020

Mall of İstanbul’da Moi Sanat’ta açılan Oyuncak Sergisi, İstanbul Oyuncak Müzesi Küratörü Sunay Akın ile ortak bir çalışma ile gerçekleştirildi. Oyuncakların beş bin yıllık hikayesinin her yaştan izleyici için çekici hale getirildiği sergide, İOM koleksiyonundan seçilen önemli örnekler zaman tüneli, interaktif uygulamalar ve animasyonlar ile zenginleştirildi.

Bu sayede, oyuncakların tarihi üzerinden uygarlık tarihi hakkında bütünlüklü bir panorama sunuldu.


GörsellerKapak_01-8.jpg
06/Ara/2020

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yönetiminde yenilenen Kütahya Müzesi, arkeoloji, maden ve etnografya seksiyonları olarak planlandı.

İlgili kazı raporları ve literatür taramasının ardından müze envanteri ayrıntılı bir şekilde incelenerek tema/kronoloji ve türler esasında sınıflandırılarak senaryo oluşturuldu. Müze, gezi güzergâhı yeni vitrinleme ve tematik bölümlere göre düzenlendi.

Müze koleksiyonu, eserlerin önem, görkem ve güvenlik kriterleri göz önünde bulundurularak yerleştirildi.


GörsellerKocaeli_Buyuksehir_Belediyesi_Akcaray_Sergisi.jpg
02/Ara/2020

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Kabin”, yani Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Noktası, geçici sergilere ev sahipliği edecek kalıcı bir mekân olarak tasarlandı.

Kolay erişilebilir bir mekân olarak tasarlanan Kabin’in, her yaştan ziyaretçi için eğlenceli ve bilgilendirici uygulamalar içermesine özen gösterildi.

Mekânın ilk sergisinde Belediye’nin ulaşım konusundaki master plan ve projeleri kentin kültürel ve ekonomik yapısını anlatan ve tartışan simülasyonlar, animasyonlar, belgesel filmler, çocuk oyunları, 3D haritalar sergide yer aldı.


GörsellerKapak_01-7.jpg
21/Kas/2020

Tabyanın tarihi ve Çanakkale Savaşları’ndaki yerinin anlatıldığı sergileme üniteleri yenilendi. Ziyaretçi ilgisinin oldukça yoğun olduğu Namazgâh Tabya’nın, sınırlı gezi ve sergileme alanı içinde konforlu bir ziyaret için sade ve şeffaf grafik yüzeyler tasarlandı. Bu sayede, restorasyonu tamamlanan tabyanın özel mimarisi ve dokusu öne çıkarılmış oldu.


Görseller15_Temmuz_Demokrasi_Sehitleri_Sergisi.jpg
20/Kas/2020

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına bir açık hava sergisi hazırlandı. Sergide memleket sevgisi teması, portre fotoğrafları ve şiirler ile işlendi.


Görseller
Copyright by Müze Sergi İşleri 2015. All rights reserved.Copyright by Müze Sergi İşleri 2015. All rights reserved.tr_TRTurkish